Rzecznik Finansowy

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Specjalista w Wydziale Pozasądowego Rozwiązywania Sporów

Termin składania aplikacji: 12-04-2016

Adres Biura

Biuro Rzecznika Finansowego

Al. Jerozolimskie 87

02-001 Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • współpraca w ramach zespołu przy  przygotowywaniu opinii prawnych, projektów wystąpień w prowadzonych postępowaniach z zakresu pozasądowego rozwiązywania sporów pomiędzy klientami a podmiotami rynku finansowego, prowadzeniu konsultacji prawnych i udziale w negocjacjach
  •  prowadzenie postępowań z zakresu pozasądowego rozwiązywania sporów pomiędzy klientami a podmiotami rynku finansowego
  •  opracowywanie i opiniowanie projektów wewnętrznych aktów i procedur związanych z zadaniami Rzecznika Finansowego
  •  przeprowadzanie analizy orzecznictwa polskiego i zagranicznego, w tym organów Wspólnot Europejskich

Od kandydatów oczekujemy:

wymagania niezbędne

  • wykształcenie: wyższe prawnicze
  • znajomość przepisów prawa cywilnego, a także przepisów dotyczących produktów finansowych tj. bankowych, inwestycyjnych lub ubezpieczeniowych oferowanych klientom podmiotu rynku finansowego, w szczególności przepisów konsumenckich
  • co najmniej półroczne doświadczenie w instytucjach finansowych, kancelariach prawnych lub organach administracji związane ze stosowaniem ww. przepisów

dodatkowym atutem będzie:

  • znajomość orzecznictwa w zakresie stosowania przepisów  dotyczących produktów finansowych oferowanych klientom podmiotu rynku finansowego
  • znajomość produktów i usług finansowych oferowanych klientom indywidualnym
  • doświadczenie w zakresie pozasądowego rozwiązywania sporów lub posiadanie umiejętności pozasądowego rozwiązywania sporów (np. mediacji, sądu polubownego lub innej formie alternatywnego rozwiązywania sporów)
  • znajomość przepisów procedury cywilnej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • samodzielność, komunikatywność, umiejętność współpracy z klientem wewnętrznym i zewnętrznym.

Oferujemy:

  • stabilną formę zatrudnienia na podstawie umowy o pracę
  •  odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w stabilnej organizacji
  •  możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

Termin składania dokumentów:

12-04-2016

Sposób składania aplikacji:

Aplikacje prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: biuro@rf.gov.pl

lub przesyłać na adres:

lub składać w Kancelarii Biura Rzecznika Finansowego.

W tytule maila lub na kopercie prosimy zamieścić „RF-WRS”

Metadane

Data publikacji : 17.03.2016
Podmiot udostępniający informację:
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Osoba udostępniająca informację:
Piotr Budzianowski

Opcje strony

do góry